Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Αθλητισμού

Στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού BeActive διοργανώθηκαν αγώνες ποδοσφαίρου για τους μαθητές και τις μαθήτριες μας. Όλοι οι συμμετέχοντες/ουσες ενημερώθηκαν για την υγιεινή διατροφή μέσα από τη διάλεξη με τίτλο «Αθλούμαι, τρέφομαι υγιεινά» από την εκπαιδευτικό Οικιακής Οικονομίας-Αγωγής Υγείας του σχολείου, κα Μαρία Ηλιάδου. Στους μαθητές/τριες προσφέρθηκαν υγιεινά σάντουιτς και φρέσκοι χυμοί που ετοιμάστηκαν από το κυλικείο του σχολείου μας.

Διοργανώθηκε επίσης παρουσίαση του αθλήματος της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης από Λειτουργό της Ομοσπονδίας στο πλαίσιο των μαθημάτων της Φυσικής Αγωγής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους μαθητές και στις μαθήτριες να γνωρίσουν το άθλημα και τους κανονισμούς διεξαγωγής του.

1 tennis        2 football girls

3 football boys        4 nutrition